Sık Sorulan Sorular

Ankara Kombi Servisi

Kombi Sağlığı

Temizleme işlemi sonrasında, kombinin optimum enerji verimliliği oranını ve genel ısıtma sistem performansını en yüksek seviyeye çıkarır; kombi gürültüsünü ortadan kaldırır ve yakıt tüketimini en aza indirerek enerji verimliliğini sağlar.
Kombinin çalışma ömrü daha kısa olur. Peteklerde biriken tortu,pas vs. yüzünden peteklerde eşit ısı dağılımı yapılamaz. Normalden fazla doğal gaz tüketilir, yanma ayarları bozulur. Fabrikasyon değerlerindeki gibi yüksek verimle çalışmaz. Ani bozulmalarla karşılaşılır, ekstra ve büyük arıza maliyetleri oluşur. Can ve mal güvenliği tehdit altındadır.
Mantolama yöntemiyle ısı yalıtımı yapılmış bir bina yüzde 40’a varan yakıt tasarrufu sağlanacaktır. Çift cam ve sızdırmaz kenarlı pencereler, evlerimizi peteklerin üstünü, yanını, sağını ve solunu eşyalarla kapatmayacak şekilde dekore etmek önemlidir. Ayrıca, peteklerin arkasından bir ısı kaybı olur. Bunlar da ısı yalıtım plakalarıyla engellenebilir. Oda termostatı ve termostatik vanalar kullanarak odalarınızı gereksiz ısıtmayarak da tasarruf elde edebilirsiniz. Her 1 derecelik fazla ısıtma, yüzde 6'lık ekstra maliyete neden olur. Örneğin 22 derecede tutmak istediğiniz bir odayı 25 dereceye çıkarırsanız yüzde 12’lik fazla faturaya neden olursunuz.
Öncelikli olarak bilinmesi gereken, tam yoğuşmalı kombi ile daha az doğalgaz harcayarak daha çok ısınabileceğiniz. Bir örnekle anlatmak gerekirse; konvansiyonel kombide kullanılan doğalgazdan elde ettiğimiz ısının büyük bir kısmı bacadan dışarı atılır fakat yoğuşmalı kombide kullanılan teknolojiyle bu kayıp ortadan kaldırılır. Böylece mekânda daha az doğalgaz tüketerek daha çok ısınırsınız.

Ankara Kombi Servisi

Ankara Kombi Servisi

10 yılı aşkın tecrübe uzman ekip 7/24 hizmet

0532 223 8433